Ülgen ERDOĞAN GİKİOĞLU 04.09.1981 Amasya doğumludur.Evli ve bir çocuk sahibidir. Öğretmenliğe ilk olarak lise eğitimi sırasında Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği sayesinde çocuk esirgeme kurumlarında gönüllü öğretmen olarak başlamış ve uzun yıllar devam etmiştir. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde eğitimine devam ederken  çocuklara fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projelerinde görev almıştır. Çocuk yuvalarında çocukların sosyal-duygusal alanda desteklenmesi ve gereken ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gönüllü öğretmenlik yapmasının dışında; bir çok etkinlik düzenlenmesinde sanatçılar, tiyatro dernekleri ile ortak çalışmalar organize etmiştir. Bu bağlamda çocukların yaşamlarına destek olmaya çalışmıştır.

Üniversite eğitimi sonrasında 2004 yılında özel bir kolejde öğretmenlik yapmaya başlamıştır. Proje Tabanlı Öğrenme , Çoklu Zeka Eğitim Kuramı, High/Scope, Gems, Montessori gibi farklı eğitim kuramları konularında sertifikalar alarak  bu kuramlar üzerinde  öğretmenlik yapmıştır. Ardından farklı kolejlerde  okul, kampüs  ve bölge müdürlükleri yapmıştır. Çocuklarla olan birlikteliğinin son 4 yılında ise Montessori  Eğitim Danışmanı EMEL ÇAKIROĞLU WILBRANDT’tan eğitim alarak kendisiyle çalışma fırsatı yakalamış ve montessori konusunda farklı deneyimler kazanmıştır.

Eğitimine;  davranış bilimleri alanında ‘’Çalışan annelerin suçluluk duygusu ’’ tezi ile bitirdiği eğitimi sonrasında şu an çocuk ve yetişkin psikolojisi üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Ayrıca geçmişten bugüne çocuklarla yaşadığı güzel hikayelerini kaleme alarak, kitabını çıkarmaya hazırlanmaktadır.

20 yıllık deneyimi, büyük bir heyecan ve sevgiyle “kendi için gülen çocuklar yetiştirmek üzere’’ Ataşehir Özel Akademini Anaokulu’nu kurmuştur.